במהלך חיינו אנחנו הולכים במצטבר מאות קילומטרים, בזמן זה אנו נושאים את משקל גופנו על הרגליים. גם כשאנחנו עוסקים בספוט, כשאנחנו רצים, הולכים שוחים ומשחקים, הרגליים נושאות את משקל גופנו, והברכיים מבצעות את פעולת הכיפוף של הרגל והצעידה קדימה. מפרקי הברכיים עובדים קשה מאוד עבורנו ולעתים בגילאים מבוגרים, בדרך כלל מעל שישים  ניתן לראות אנשים רבים סובלים בעת הפעילות כאבי ברכיים.

השימוש המוגבר שלנו בברכיים וגם המבנה של הברכיים גורמים לשחיקת סחוס. דלקת מפרקים ניוונית הנקראת אוסטאוארתריטיס הנה דלקת המתפתחת בעיקר על המפרקים נושאי המשקל כגון הברכיים והיא זו שאחראית לשחיקת הסחוס בברכיים.

לצערנו עד היום לא הצליחה הרפואה המודרנית להמציא סחוס מחדש. כאשר כאבי ברכיים מגיעים בתדירות תכופה ואנשים סובלים עד למצב של חוסר יכולת תפקודית רגילה, מומלץ לטפל במהירות ללא היסוס ולבצע ניתוח החלפת ברך.  

מה קורה לאנשים עם כאבי ברכיים?     

כאמור אנשים עם כאבי ברכיים, יתכן כי בתחילה נוטים להתעלם מחומרת התופעה ולהעלים את הכאבים על ידי נטילת משככי כאבים ופעולות שיקומיות כאלה ואחרות לברכיים.  אך כדאי לדעת שדלקת ניוונית הנה מחלה שלא  עוברת בדרך כלל באופן טבעי עם הזמן אלא דווקא מחמירה. כאבי ברכיים קבועים בעת הליכה ותנועה גורמים לאנשים באופן טבעי להמעיט ככל הניתן בכיפוף הברך .התוצאה היא שהם ממעטים ללכת ולהתנועע בחופשיות ועקב כך כמובן ממעטים לצאת מהבית, מסתגרים ומתנתקים מהעולם מאחר ואינם יכולים להתמודד עם כאבי ברכיים בכל תנועה של הרגל בפעולות כגון הליכה, ירידה ועליה במדרגות וגם עמידה ממושכת המפעילה משקל רב על הברכיים.

לחצו כאן לפרטים אודות קטיעת רגל מעל הברך

איך פותרים כאבי ברכיים?

אנשים הסובלים מכאבי ברכיים מנסים זמן רב להיפתר מהתופעה על ידי טיפולים פיזיותרפיים כאלה ואחרים או טיפולים אלטרנטיביים כגון דיקור ועוד. אם אתם  סובלים מכאבי ברכיים ולאחר שמיצית את כל הטיפולים השמרניים ועדיין לא  עברו הכאבים ואתם מוגבלים בתנועה, כדאי ומומלץ לכם לשקול לעבור ניתוח החלפת מפרק הברך. בניתוח  זה יחליפו את משטחי העצם והסחוס של המפרקים הפגועים ברכיבים עשויים מתכת מיוחדת ופלסטיק עמיד במיוחד, אלה נקראים רכיב עצם השוק ורכיב עצם הירך. במהלך הניתוח ישתיל המנתח בין רכיב עצם השוק ובין רכיב עצם הירך תותב פלסטיק שיחליף את פעילות הסחוס ויאפשר לעצמות להחליק זו על גבי זו. ניתן לומר כי הניתוח הוא בטוח  ולאחר ההחלמה יביא לתפקוד הברך ביעילות וללא כאבים ויחזיר את איכות החיים שאבדה למטופל.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הראשי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה