אובדן יד או רגל עשוי לעורר משבר בחייהם של אנשים. בשלב השיקום חשוב ביותר לאפשר להם להרגיש  טוב זאת ניתן לעשות באמצעות פרוזטות . פרוטזות מאפשרות לאנשים לתפקד כמו פעם לפני האובדן

מתי עושים שימוש בפרוטזות

השימוש בפרוטזות נעשה כתוצאה מאובדן של יד או רגל בעקבות תאונת דרכים או מחלה. במקרים מהסוג הזה ניתנת אפשרות למטופלים לעשות שימוש בפרוטזות אותה מתאימים במכון מורשה בו מצויים מומחים המתמחים בהתאמה.

שלב הליך הזמנת התותבת

במסגרת שלב הזמנת התותבת נציגי המכון מתחילים לבצע את ההזמנה כאשר התהלך מתחיל בשלב של שלושה חודשים מרגע הקטיעה כאשר הגדם מתחיל להתכווץ. טכנאי מוסמך של המכון מתחיל את השלב הזה כאשר  הוא נפגש עם המטופל ומדריך אותו כיצד עליו לחבוש את הגדם תוך בחינת הצרכים שלו ומסביר לו מה מתרחש במהלכה של התקופה.

טכנאי פרותזה

.הטכנאי תוך הייוועצות עם הרופא מחליט איזו תותבת תתאים

בשלב הבא הטכנאי תוך היוועצות עם הרופא מחליט איזו תותבת תתאים לצרכים של המטופל.  יש לציין כי ההתאמה תלויה במספר גורמים כמו למשל מיקום הכריתה, יכלות של המטופל להפעיל את הגדם וכן הצרכים שלו , יופי ואסתטיקה של הפרוטזה. בשלב לאחר מכן המטופל מקבל שלד של התותבת ומתחיל ללמוד כיצד להתנהל עם התותבת.  

המטרה היא לאפשר למטופל הליך שיקום מלא ולהביאו לתפקוד מלא. במידה ומדובר בתותבת רגל המטופל ילמד כיצד להניע את הרגל וללכת. לעומת זאת במידה ומדובר בתותבת יד,  המטופל צריך ללמוד איך לבצע תנועות רבות.

מה משך ההליך

לשאלה מהו משך ההליך, התשובה היא כי מדובר בהסתגלות הדרגתית למצב החדש, פעולה העשויה לקחת מספר חודשים זאת בהתאם לכושר הפיזי של האדם. בשלב הבא מתחיל שלב של טיפול קוסמטי בתותבת המכונה בשם ” גמר”. השלד של התותבת עובר שיפוץ כאשר המטרה הסופית היא ליצור שלד המזכיר במראה החיצוני יד או רגל. בשנים האחרונות בשל ההתפתחות בתחום לא ניתן לזהות כי מדובר בתותבות בשל המראה הדומה.

הגעה למכון מקצועי

על מנת לבצע את ההתאמה המושלמת ביותר, יש להגיע אל מכון מקצועי ובו מומחים בתחום. ניתן לקבל המלצות אודות מכונים שונים ולהגיע לשיחה עם המומחים על מנת לבחון את המכון ולקבל החלטה.  חשוב מאד לגלות בקיאות רבה בפעילויות של המכונים השונים על מנת לבצע את הבחירה הנכונה. היוועצות עם מומחים בתחום עשויה להועיל רבות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה