בישראל למודת המלחמות, ישנם לצערנו אלפי נכים שנפצעו במהלך שרותם הצבאי או בשרות המילואים שלהם. נכים שאיבדו יד או רגל, אמנם מקבלים עזרה ותקצוב מהמדינה ואף זכאים להטבות שונות כפיצוי והקלה על חייהם. אך כדאי וחשוב לזכור כי חייהם של אנשים נכים משתנים ללא היכר לאחר הפציעה ואיבוד היד או הרגל.

אנשים שאיבדו רגל לדוגמא ומקצועם הקודם דרש מהם הליכה מרובה או עמידה על הרגליים נאלצים במקרים רבים לעזוב את מקצועם הקודם, לשנות מקצוע וללמוד מקצוע חדש המתאים לתנאי חייהם החדשים כלומר להתנהלות בכיסא גלגלים או לעבודה בישיבה.

אנשים אלו שהיו רגילים ללכת,לרוץ ולרקוד בכל עת שחפצו בכך. מתקשים פיזית ונפשית להתרגל למצב חדש של חוסר יכולת הליכה. או צליעה על קביים במקרה של איבוד רגל אחת. עבור אנשים שאיבדו רגליהם, נמצא היום  פתרון יעיל וחיוני ביותר על ידי הטכנולוגיה המתקדמת והנדסת האנוש המפותחת. היום ניתן להתקין פרוטזות איכותיות לרגליים ולאפשר לאנשים הנכים לחזור למצב של עמידה ואף הליכה במקרים מסוימים.

אילו פרוטזות איכותיות לרגליים קיימות?

היום ניתן לאנשים שאיבדו את רגליהם, להזמין ולייצר עבורם פרוטזות איכותיות לרגליים, שיתאימו לגופם בדיוק מושלם, שיוכלו להחליף את הרגליים שאבדו בצורה מיטבית כזו  שתאפשר להם להשתמש שוב ברגליהם לתפקוד יומיומי כגון הליכה ועמידה.

היכן משיגים  פרוטזות איכותיות לרגליים?

היום ניתן לקבל שירות התאמת פרוטזות איכותיות לרגליים במרכז אורתופדי שיקומי המתמחה בייצור והתאמת פרוטזות.

מרכז אורתופדי שיקומי מתמחה בדרך כלל בטיפול בבעיות שלד אורתופדיות. תהליכים של הכנת והתאמת הפרותזות דורשים סבלנות ומקצועיות, לכן במרכז השיקומי עובד צוות מקצועי ואחראי המלווה את המטופל ועוזר לו להתאים ולתרגל את ההליכה עם הרגליים החדשות וגם לשפר את איכות חייו על ידי היכולת לתפקד ללא כיסא גלגלים שבמקרים רבים מאט את קצב התקדמות ומקשה על התפקוד בחיי היומיום.

מהם היתרונות של פרוטזות לרגליים?

המעבר מתפקוד בכיסא גלגלים לתפקוד עם רגליים תותבות איכותיות הוא משמעותי ביותר בחייו של המטופל. בעוד שבכיסא הגלגלים נדרש המטופל לרוב לעזרתם של אנשים נוספים שיהיו זמינים לו בכל עת לצורך התניידות בחוץ ובמעבר ממקום למקום, לאחר התאמת פרוטזות לרגליים ולאחר שהתרגל אליהן, יכול המטופל לחזור לפעול כמו קודם. מטופל שעובר מכיסא גלגלים להליכה עם רגליים תותבות, יכול להגיע מהר ובקלות ממקום למקום, יכול ללכת ברחוב בכוחות עצמו ולהרגיש שוב עצמאי.

על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר לחצו כאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה