פרוטזות לשימושים שונים: אובדן איבר בגוף, כל איבר מוביל למשבר. שום אדם אינו מוכן לוותר על איזה שהוא חלק של הגוף שלו. הגוף הוא יצירה מושלמת אשר לכל איבר בו, יש תפקיד שימושי באיכות החיים של האדם. כאשר איבר כמו למשל יד או רגל חסרים, נפגעת איכות חייו של האדם הזה. הוא מתקשה בביצוע פעולות יום יומיות, גם הפשוטות ביותר. הופך להיות תלוי בסביבה, נשען על עזרה חיצונית כדי לתפקד. זה נותן הרגשה מאוד לא נעימה לאנשים. הם מרגישים שהם לא מסוגלים לעשות דברים לבד, ואם היו להם הרגלי חיים כמו למשל הליכות, ריצות ועוד ולפתע חסרה להם רגל, הם עלולים בהחלט להיכנס למשבר אישי חריף על רקע החסר הזה, משום שבגללו הם גם לא מסוגלים להמשיך ולחיות ולעשות את הדברים שהם אוהבים, כפי שהם עשו זאת קודם.

הפתרון – פרוטזות ותותבות מותאמים אישית ומשחזרים את פעולות האיבר החסר.

אובדן של יד או רגל: לפתוח דף חדש עם פרוטזות

לעזרת אנשים הסובלים מחסר של יד או רגל, באה הטכנולוגיה והנדסת אנוש מתקדמת יש היום פרוטזות משוכללות, עם תותבות שונות של ברכיים ועוד, אשר מסוגלים להביא כל אדם למיצוי יכולת התפקוד המקסימלית שלו. ישנם אנשים שנכנסים עם תותבת לים, צוללים, הולכים רצים ועוד. בזכות המדע והיכולת להבין את האנטומיה והתפקוד של האיברים, מצליחים היום לשחזר עבורם בהצלחה רבה יד או רגל, כדי שיזכו לאיכות חיים ממש כמו כולם.
בפרוטזות ותותבים משתמשים אנשים אשר איבדו יד או רגל, על רקע מחלה, פציעה ועוד. יש גם אנשים שנולדו עם בעיות בגפיים, וזקוקים בהמשך חייהם לתותבות. זוהי אומנות לא קטנה להתאים לאדם איבר שחסר לו, ולגרום לכך שהוא ירגיש שלם ויוכל לתפקד כמו שאר האנשים השלמים סביבו. מה שקובע אם זה יקרה או לא, זה לאיזה מכון אורתופדי אתם פונים ומי מבצע לכם את ההתאמה של הפרוטזות.

פרוטזות לשימושים שונים: אומנות בחירת התותבת

ממש כמו שרופא שיניים יודע לשחזר עבורנו שיניים חסרות, שאנחנו נרגיש אתם ממש כמו עם שיניים טבעיות, כך צריכה להתנהג תותבת או פרוטזות. בחירת התותבת המתאימה נעשית בשיתוף, של רופא אורתופד וטכנאי, והם מחליטים מהי הפרוטזה שהכי מתאימה למטופל. יש מספר גורמים שמשפיעים על בחירת סוג התותבת: מיקום הכריתה, האם הגדם פעיל או לא? מהם הצרכים של המטופל ויש גם התייחסות אסתטית. המטופל יקבל תחילה שלד של התותבת וילמד כיצד להרכיב אותה על הגדם וכיצד להשתמש בה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה