אנשים שאיבדו את רגליהם עקב פציעה בתאונה וגם אנשים שנולדו עם פגם ואיבדו את רגליהם עקב מחלה כזו או אחרת, רגילים בדרך כלל להתנהל בכיסא גלגלים, להיעזר באחרים ומרגישים תלותיים בזולת. היום ניתן לכל אלה פיתרון מצוין במגוון רחב של פרוטזות מקצועיות לרגליים.

מהן פרוטזות מקצועיות לרגליים?

פרוטזות מקצועיות לרגליים, הן מבחר גדול של סוגי פרוטזות שמשמשות למטרות שונות עבור אנשים שאיבדו את רגליהם, החל מעמידה למשך זמן ארוך, הליכה, ריצה, עיסוק בספורט כגון נסיעה על אופניים, וגם הליכה בשטח לא ישר, ואפילו שחייה בים.

אילו סוגי פרוטזות מקצועיות לרגליים קיימים?

בעקבות הטכנולוגיה המודרנית והנדסת האנוש והבנת האנטומיה האנושית על בורייה ניתן היום להתאים מגוון של פרוטזות מקצועיות לרגליים ולשפר את איכות חייהם של אנשים שאיבדו את רגליהם. אנשים אלו יכולים להקטין משמעותית את השימוש בכיסא גלגלים עם השימוש בפרוטזות מקצועיות לרגליים ,להרגיש עצמאים ולתפקד ככל האדם בפעולות היומיום.

מהמגוון הרחב של סוגי פרוטזות מקצועיות לרגליים ניתן למנות את החידושים הבאים:

ברך תותבת לפרוטזה במצב של קטיעת רגל מעל הברך – קטיעת רגל מעל הברך היא אתגר משמועתי בעיצובה של רגל תותבת שתחליף את פעולת הברך, היות והברך כוללת תנועה צירית ותנועה סיבובית מוגבלת שאותן קשה לשחזר. היום לאחר השקעת מאמצים הנדסיים עצומים ניתן להשיג מפרקי ברך תותבים המשחזרים את פעולת מפרק הברך. ומאפשרים לרגל להתכופף  גם כאשר הרגל מונפת וגם להינעל כאשר המדרס דורך על הארץ

עקב התקדמות תחום הפרוטזות והמפרקים התותבים ניתן למצוא היום סוגים רבים של פרוטזות לרגלים שהנפוצה ביניהם היא רגל תותבת להליכה בסביבה עירונית. בנוסף קיימת גם רגל תותבת מותאמת לעבודה בסביבה שוחקת, וגם רגל מותאמת לריצה וגם רגל קוסמטית. את כל סוגי הפרוטזות הללו ניתן להרכיב עם מפרק ברך תותבת על מנת לאפשר מטופל ללכת באופן עצמאי ואף לרוץ.

ברכיים ממוחשבות – ברכיים ממוחשבות הן תותב של מפרק הברך שביכולתו לזהות את תנועת הגוף וללמוד את תבנית ההליכה של המטופל ולאפשר לו ללכת בצורה טבעית. ניתן להשתמש בברכיים ממוחשבות בעבור פעילות בחיי היומיום כגון : הליכה לאחרו, הליכה על משטחים לא ישרים, עליה במדרגות, מעבר מעל מכשולים ואפילו שחייה בים.כפות רגליים צוברות אנרגיה –  אלו הן כפות רגליים תותבות המתאימות לפעילות ברמה בינונית עד גבוהה. כפות הרגליים מעוצבות במבנה ייחודי ועשויות מסיבי פחמן, כך הן מאפשרות לכף הרגל הליכה רציפה בקצב הליכה מהיר.

על מנת לחזור לעמוד ה ראשי של האתר לחצו פה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה