האם חגורת גב עליון עוזרת לעקמת?

לכל מי שסובל מעקמת ודאי מחפש את הפתרונות אצל האורתופדיים והרופאים למיניהם אבל השאלה הנשאלת היא האם חגורת גב עליון עוזרת לעקמת בכל מצב? התשובה היא כן. למרות שזה עשוי להשתנות מאדם לאדם וכל מקרה הוא לגופו, במאמר זה נסביר איך ומדוע.

 

 

חגורה לעקמת

חגורת הגב יכולה לסייע בכך שהיא תופסת את הגב בצורה מיוחדת וכך היא למעשה שומרת על העקמת במצבה הנוכחי ומסייעת בכך שהיא לא גורמת למצב להחמיר ומנמיכה רבות את הסיכוי של החמרה בכאבים באזורים שונים בגב ובאזור העקמת בפרט.  

למה נועדה החגורה?       

החגורה עצמה מטרתה המרכזית תהיה לפני הכל לשמור על העקמת במצב שהיא. לדוג’ אם אדם סובל מעקמת של ארבעים מעלות והוא ילבש את החגורה, ובאמת יקפיד ללבוש אותה מדי יום, התוצאה תהייה שהעקמת תישמר במצבה של ארבעים מעלות וגם לא תחמיר ממצבה הנוכחי. אך חשוב להבין שיש מצבים בהם החגורה לא תעזור ואז יש לבדוק אם כדאי או מומלץ בכל זאת לשים את החגורה.

מתי החגורה לעקמת עלולה לא לעזור או להשפיע?  

מקרים בהם החגורה לא אפקטיבית או לא כדאי בכלל יהיה לשים אותה, אלו מקרים שהעקמת כבר נמצאת במצב קשה וחמור מאוד כמו 45 מעלות ואפילו יותר, אלו מקרים שכדאי יהיה כבר לשקול התערבות של ניתוח. במצבים שנדרש לנתח החגורה לא תהיה אפקטיבית.

יש מצבים שהעקמת יכולה להשתפר בהם?

יש מצבים רבים שעל מנת שיהיה שיפור ניכר בעקמת יהיה נכון לשים חגורת גב עליון למשך שעות ארוכות ביום. חגורת גב עליון עוזרת לעקמת ולשפר אותה כל עוד העקמת היא במצב של עד ארבעים מעלות, במצבים שהעקמת היא פחות היא ממש יכולה לעזור ולשפר את המצב בלי שהאדם יאלץ אפילו להגיע לניתוח. בבטר מדיקל מרכז אוטופדיה ושיקום, תמצאו את הפתרון הנכון עבורכם.

יש כאמור עוד פעולות שמומלץ לעשות במצב של עקמת ואחד מהם יהיה פיזיותרפיה, לא תמיד פעילות זו תצליח לשפר את המצב, אבל יש מקרים בהם מומלץ כן בפיזיותרפיה והיא תוכל לעזור ולסייע במצבים של עקמת.

אז מה מומלץ פיזיותרפיה או חגורה?

ברוב המקרים מומלץ לשים חגורת גב עליון או מחוך שהם יעזרו כמעט תמיד ולזה רצוי יהיה להוסיף, במידה ויש המלצה של רופא, טיפולי פיזיותרפיה. עם זאת, חגורת גב היא זו שתתמוך בגב ותצליח לשפר מקרים רבים של עקמת.

לפרטים נוספים הקליקו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה