חגורות גב לעקמת

חגורת גב לעקמת היא חגורה המיועדת להעניק תמיכה ויציבות לחלק הגבי-מותני בחוט השדרה. חגורות גב לעקמת לא יהיו יעילות רק במקרה של עקמת, ויסייעו גם במקרים נוספים כמו שברים או עיוותים בחוליות.

הליכה זקופה משדרת ביטחון, רעננות, עוצמה וכוח, כאשר אדם שהולך זקוף נראה צעיר יותר ובטוח בעצמו. לעומת זאת, אדם המסגל לעצמו הליכה כפופה משדר לסביבה חוסר ביטחון וזוכה ליחס מתאים. בנוסף, הליכה כפופה עלולה לגרום לכאבים ולבעיות גופניות נוספות.

עקמת או סקוליוזיס היא הפרעת יציבה המתבטאת בעיקום של חוט השדרה. לא הילקוט הכבד בכיתה א’, ולא הישיבה העקומה מול המחשב גורמות לעקמת, אלא התורשה ותופעות אסימטריה בגוף האדם. אצל הסובלים מעקמת נראה הבדל בין גובה הכתף הימנית לכתף השמאלית, חוסר איזון בגובה עצמות האגן וסטייה של עמוד השדרה כך שייצור את האות S או C.

אם אתם סובלים מכאבים בגב, משחיקה ועייפות, מהליכה מרושלת ומגב שפוף כדאי שתפנו לאורטופד לבדיקה. האורתופד יבצע בדיקה גופנית, ובחלק מהמקרים יפנה לצילום ואפילו לבדיקת MRI. כדי להתגבר על העקמת ולנהל אורח חיים תקין ככל האפשר יופנה המטופל לטיפולי פיזיותרפיה, וכן תותאם לו חגורת גב לעקמת. החגורה מעניקה יציבות ותמיכה לגב, בכך שהיא מגבילה את העומס על הגב. באמצעות חגורות גב לעקמת נהנים המטופלים מתחושה יציבה, ומראה בריא יותר.