אנשים שעברו תאונת דרכים, תאונת עבודה או נפצעו במהלך חייהם ואיבדו את רגליהם, הופכים לתלויים בעזרת הזולת בתפקודם היומיומי התקין. מצב זה של אבדן רגליים משנה את החיים מקצה לקצה ומשפיע על המצב הנפשי. לעתים מצב נפשי ופיזי בעקבות אבדן הרגליים יכול לגרום לאדם לדיכאון, ולמצבים נפשיים קשים המצריכים טיפול פסיכולוגי ועזרה נפשית בנוסף לעזרה הפיזית.

אנשים נכים ללא רגליים שקודם לאבדן הרגליים היו רגילים לתפקד כאחד האדם, מוצאים את חיי היומיום והתפקוד בהם כאתגר משמעותי ביותר. כל מהלך חייהם של אנשים שאיבדו רגליים עלול להשתנות מהקצה אל הקצה, במיוחד אם עסקו בחייהם בפעילות המצריכה עמידה או הליכה מרובה ואף ריצה כגון תחביבי ספורט למיניהם, לימוד הוראה, ועוד.

היום עם הנדסת אנוש מפותחת ועם טכנולוגיה חדשנית ניתן לאנשים שאיבדו את רגליהם להשיג במקומם פרוטזות מתקדמות לרגליים.

אנשים שאיבדו את רגליהם ומתנהלים זמן רב בכיסא גלגלים ונעזרים בזולת לתפקודים שונים, אשר מחליפים את הכיסא בפרוטזות מתקדמות לרגליים, משנים חייהם ומשפרים ביותר את איכות חייהם ואת יכולותיהם ובעיקר את עצמאותם.

מהן פרוטזות מתקדמות לרגליים?

רגליים תותבות או פרוטזות לרגליים הן אביזרים מכנים אשר מטרתם היא להחליף את האיבר החסר בגוף ובמקרה זה את הרגליים. ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של פרוטזות מתקדמות לרגליים, וניתן להשתמש בהן גם כאביזר אסתי המחפה על החיסרון באיבר האמיתי וגם כאביזר פונקציונלי המאפשר לבעליו לתפקד באופן מיטבי ממש כמו לפני שנפצע.

למי מתאימות פרוטזות לרגליים?

פרוטזות לרגליים מתאימות גם לאנשים נכים מבטן ומלידה וגם לאנשים שנפצעו במהלך חייהם הבוגרים ואיבדו את רגליהם. בעזרת הפרוטזה יכול המטופל לתפקד כמו כל אדם אחר.

אילו סוגי פרוטזות רגליים קיימים?

היום ניתן לבחור מבין מגוון רחב של פרוטזות לרגליים, אשר מסווגות על פי תפקודם ועל פי אורך הגדם. ניתן להשיג תותבים באורך משתנה כגון : פרוטזה לקטיעה מתחת לכף הרגל, או פרוטזה לקטיעה מן הברך וגם פרוטזה לקטיעה מן הירך ועד לפרוטזה לקטיעה בעצם האגן.

איך מתאימים פרוטזות איכותיות לרגליים?

היום ניתן להזמין ולהתאים את הפרוטזה לרגליים במכוני שיקום אורתופדיים בליווי צוות מקצועי ואיכותי . תהליך התאמת הפרוטזה נעשה על פי מאפייני המטופל וצרכיו של המטופל שעתיד להשתמש בה. בדרך כלל הליכה בסביבה עירונית היא ההליכה הנפוצה ביותר ולה מתאימים פרוטזות איכותיות לרגליים.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר