אחד הבעיות שיכולות להיווצר בתהליך הגדילה של ילדים ונערים היא בעיית עקמת קלה. בגלל שהבעיה יכולה להיות בלתי הפיכה בשלב סיום הגדילה יש לטפל בה כבר כשמגלים אותה ולהיות במעקב מתמיד.

לרובינו יש זווית קלה בעמוד השדרה שלא בהכרח תפריע לאורח החיים או למראה החיצוני ולא תוביל להתפתחות עקמת.

במצב של עקמת  קלה במיוחד – זווית עד 12 מעלות, פעילות גופנית בהדרכה של פיזיותרפיסט או אורתופד ילדים שמומחים בבעיות עמוד השדרה, יכולה בהחלט לעזור. גם שחייה תסייע, היא תפעיל את שרירי הגוף בצורה סימטרית ומאוזנת, וניתן להתחיל כבר בזמן שאנחנו ממתינים לאבחון.

במצב שהעקמת היא כבר בזווית של 23 מעלות, הפיזיותרפיה לא תסייע והטיפול המומלץ הוא מחוך שנו. מה זה מחוך שנו? על כך נרחיב במאמר שלפניכם.

מחוך שנו וכיצד הוא מסייע

חגורת גב לעקמת

מחוך שנו הוא מחוך שמותאם לגוף באופן תלת-מימדי, ומטרתו לטפל בעקמת ובפיתול שקיים לאורך עמוד השדרה. המחוך יוצר לחץ מאוזן בהתאם לצורך ובהתאם להיקף של גוף המטופל. להבדיל מכל מחוך אחר, מחוך שנו לא גורם לעיוות הצלעות ודווקא שומר על מבנה התקין והאסתטי שלו. לבישה של המחוך יכולה להקל משמעותית גם על הנשימה ולשפר את כל איכות החיים של הנערה או הנער.

המחוך עצמו עשוי מכמה חומרים פלסטיים שהן קשיחים כדי לא להתעקל עם הצורה של הגוף והוא מותאם לכל אחד בהתאם למבנה וגודל הגוף. את המחוך ניתן להלביש מעל כל גופייה שמטרתה למנוע חיכוך ולחץ וגם לאפשר לזיעה להתנדף, זאת על מנת לשמור על תחושה אוורירית ורעננה ולא לפתח חלילה פטרת או שפשפת וכו’.

חשוב מאוד להקפיד על לבישה של המחוך במהלך כל הלילה וגם במהלך היום ולהוריד אותו בזמן פעילות גופנית או מקלחת. השימוש בו יכול משמעותית לסייע לנער או לילדה שלובשים אותו ולשפר את ההטיה של עמוד השדרה.

מצבים שיהיה בהם צורך לניתוח

כשעיוות עמוד השדרה יעבור את 50 המעלות, יהיה חשוב להישלח לניתוח. בניתוח מבצעים פעולת יישור של חלקו של עמוד השדרה שהוא עקום, על ידי קיבוע של מוטות מתכת. ניתוח אמור לתקן פחות או יותר כמחצית מכל העיוות ולהשפיע במעט על הפיתול שעמוד השדרה עלול לגרום לגוף. יחד עם זאת, קיימים מקרים שלבישת מחוך בעקמת מעל 50 מעלות תוכל עדיין לסייע.  

מידע נוסף עבור חגורת גב לעקמת הקליקו כאן.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה